Nabídek na jistou půjčku naleznete na internetu mraky. Jak ale zjistit, že se nejedná o podvodné půjčky? Jednoduše. Solidní poskytovatel má funkční webové stránky s veškerými kontakty, nevoláte na půjčku začínající číslem 900 a rozhodně nemusíte hradit rádoby jistiny či jiné poplatky předem.

Podvodné půjčky naleznete nejčastěji v letácích či na vývěskách nákupních center či na autobusových zastávkách. Než se pro půjčku rozhodnete, raději si poskytovatele prověřte. Recenzí a informací najdete na internetu jistě dost. Nezapomínejte ani na černé listiny. Chcete-li poctivou půjčku, nereagujte na podivné inzeráty psané češtinou plnou chyb, nepodepisujte prázdné směnky.

Vybírejte prověřené půjčky

Přehled prověřených půjček nabízí především online srovnávače. Vybrat si můžete z nabídky desítek poskytovatelů, kteří mají transparentní a přehledné smlouvy, férové jednání a půjčí vám zodpovědně. Prověření poskytovatelé půjček nevybírají poplatky předem, ale rozloží je do jednotlivých splátek, často neplatíte ani za předčasné splacení. Vždy znáte výši RPSN a také měsíční splátky, které se v průběhu trvání půjčky nemění, pokud se obě strany nedohodnou na dočasném snížení či zvýšení.

Pokud se stanete obětí podvodné půjčky:

  • kontaktujte policii ČR
  • dejte info na černou listinu
  • můžete kontaktovat i ČNB – finančního arbitra
  • přidejte se k hromadné žalobě

Nebankovní půjčky ihned

Potřebujete-li si půjčit rychle, můžete využít nebankovní půjčky ihned. Nezapomeňte si však řádně přečíst smlouvu, veškeré přílohy a především text psaný drobným písmem. Neplaťte nic předem a rozhodně se do podpisu smlouvy nenechte nutit. Pokud vám nevyhovuje, je vhodné nepodepisovat a porozhlédnout se jinde. Poctivých nebankovních půjček najdete mnoho. Nebojte se na cokoliv ptát. Půjčky jsou nezávazné až do chvíle jejich vyplacení. Poctivý poskytovatel umožní odstoupit do 14 dní od smlouvy tak, jak mu ukládá zákon.

Pozor na podvodné půjčky