Každý student občas potřebuje finanční pomoc. Malý úvěr přitom může získat jak v bance, tak i v nebankovních společnostech poskytujících půjčky. Pokud má student stálý příjem z brigády, získává stipendia nebo má pracovní smlouvu, může jednoduše o půjčku požádat i v bance. Předložením jakéhokoliv dokladu o příjmu může získat student půjčku nejen v bance, ale také nebankovní úvěr třeba v podobě rychlé půjčky. Tato nebankovní půjčka pro studenty má velmi jednoduché podmínky pro její schválení.

Rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou pro studenty

V bance obdrží student atraktivní úrokovou sazbu, možnost odkladu splátek či dlouhodobé financování. V nebankovním sektoru zase získá okamžité rozhodnutí o půjčce a peníze ihned na účet nebo v hotovosti. Na rozhodnutí o schválení půjčky v bance si musí student počkat i 24 hodin. Vzhledem k jeho nízkému věku a téměř žádné či žádné úvěrové historii může být jeho žádost bankou zamítnuta. S nebankovní půjčkou pro studenty mu nabídnou horší úrokovou sazbu, kratší dobu splácení, ale má vyšší pravděpodobnost, že mu půjčku schválí. Mnohdy banky vyžadují ručitele nebo spolužadatele, aby student získal výhodnější půjčku. V opačném případě se raději obrátí na nebankovní instituci. Banky umožňují odložení splátek až do doby ukončení studií, nebankovní společnosti nikoliv. Pokud chce půjčit peníze rychle, může si vybrat z krátkodobých nebankovních půjček. Získá jen menší částku, ale po jejím včasném vracení mu bude navýšen limit o několik tisíc korun. Stručně řečeno o studentskou půjčku může student zažádat kdekoliv. Odkud peníze získá závisí do velké míry na tom, zda může doložit potvrzení o příjmu či má ručitele. Konečná volba půjčky nebo úvěru od konkrétní společnosti je čistě na studentovi.

Nebankovní půjčka pro studenty od 18 let

Mladí lidé, kteří dosáhli plnoletosti nejsou příliš spolehlivými zákazníky úvěrových společností. To je jedním z důvodů, proč někteří poskytovatelé půjček blokují možnost žádat o finanční pomoc osoby do 21 nebo 25 let. Nebankovní půjčky pro studenty od 18 let nabízí jen pár společností. Je však potřeba mít jakýkoliv příjem, ikdyž se nedokládá. Mnohé společnosti nepůjčí studentům pokud mají u nich aktivní již jednu půjčku. Půjčku nelze navýšit, ani si vzít souběžně druhou.

Půjčka až domů

Nebankovní půjčka pro studenty je nabízena také společnostmi prostřednictvím svých obchodních zástupců až domů. Zde je však potřeba mít doklady k bytu, který obýváte, případně fakturu za telefon či sipo pro ověření adresy. Půjčku získáte oproti podpisu smlouvy v hotovosti. Splátky hradíte v domluvených týdenních či měsíčních intervalech do rukou obchodního zástupce, který s vámi sepsal smlouvu.

Bankovní nebo nebankovní půjčka pro studenty?